poniedziałek, 17 grudnia 2012

Ikea od nas ściąga??? ;)

Byłam parę dni temu w Ikei (po materiały rzecz jasna... do maty dla mojej córeczki do zobaczenia tutaj) i patrzę, a tam mają takie ozdoby świąteczne jak ja!!! Zainspirowali się czy co... ;)))

Cukierkowe łańcuchy:


vs. nasze:Rożki - choineczki:


vs. nasze:Drewniane malowane:


vs. made by me:


Nie do kupienia, ale w aranżacji wykorzystane:I co Wy na to? :)

15 komentarzy:

 1. z Ikeą jest taka sprawa.. jest mega popularna dlatego że śledzi aktualne trendy :) a do takich należy od niedawna rękodzieło.. tylko że oni reklamują rzeczy INSPIROWANE rękodziełem.. zamiast promować samo rękodzieło.. no ale cóż.. to zawsze będzie walka między nami, malutkimi a korporacjami.. ehh :)

  tak czy siak chociaż my starajmy się być ciągle wierne sobie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie oni tam śledzą takie właśnie blogi i kopiują dziady, a człowiek robi, wymyśla i dupa! Bo inni i tak kupią w ikei.. eh... Choć bardzo lubię ten sklep to niestety podbiera pomysły czasem.

   Usuń
 2. ale pomyśl sobie, że taka Ikea właśnie od Ciebie czerpie pomysły i to jest fajne!!! A w ikei kupią ci którzy lubią masówkę, a ci wyrafinowani kupią rękodzieło u Ciebie:-)
  pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to to! Dokładnie tak! Jak komuś zależy na rzeczach wyjątkowych nie kupi czegoś, co tylko wygląda jak rękodzieło, ale rękodziełem nie jest. Nigdy masowa produkcja nie będzie miała charakteru rękodzieła, za Chiny Ludowe im się to nie uda! Spokojnie więć róbmy swoje ;)POzdrawiam serdecznie wszystkich dłubaczy :)!

   Usuń
  2. no bo to chyba są właśnie... Chiny Ludowe ;-))).

   Biało Grochowe górą!!!

   Usuń
 3. Twoje są znacznie lepsze niż z Ikei :)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękować dziękować :)

  Najlepsze są masówkowe zawieszki, np. serduszka - przyglądałyście się kiedyś, jak są wykończone? Często dziura nie jest nawet zszyta, tylko sklejona klejem, który zaraz się rozkleja i jest taka elegancka biała plama... Najgorsze jest to, że masowe rzeczy są wykonane strasznie byle jak, ale po rękodziele ludzie oczekują że będzie idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie bardzo wiem czy można tu mówić o kopiowaniu, bo takie łańcuchy były modne jako korale rok czy 2 lata temu, drewniane serduszka, ozdoby przecież też nie nowość, co do rożków się nie wypowiadam, aczkolwiek rożki wieszane odwrotnie jak te od lodów to w książkach Tildy już dawno widziałam. Więc co ja na to? Chyba nie ma co przesadzać :) Ale tak jak dziewczyny mówią, ten kto będzie chciał coś lepszego przyjdzie do Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale mam zaległości w "blogach", dopiero jestem na 17 grudnia:))
  Co do Ikei, pozwij ich, a co :)))
  Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Cyt:"i patrzę, a tam mają takie ozdoby świąteczne jak ja!!"

  Chyba takie 'jak moje'... gdyby mieli ozdoby takie jak Ty, to by znaczyło, że ozdoby są Twoją podobizną :)co moze byłoby i ciekawym pomysłem ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają takie jak ja MAM jest w domyśle, czyli poprawnie i gramatycznie :)

   Usuń
 8. Możliwe , że ściągnęli :)
  Wpadłam na Twojego bloga u ekoubranka , zaczynam zwiedzanie :)
  Będę wpadała ,
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja wczoraj znalazłam w CELBESS skopiowane ode mnie pomysły na zasłony i poduchy :/ Tak się zastanawiałam, czy to możliwe aby sieciówka kradła cudze pomysły i sprzedawała jako swoje...
  Po Twoim poście utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to możliwe. Już nic mnie nie zdziwi.
  Smutne to niestety, bo my ciężko pracujemy nad czymś, a ktoś to kradnie i zarabia na tym.

  OdpowiedzUsuń
 10. Certainly around presently you will find there's assortment chemicals which isn't
  high-risk plus citrus to keep clean associated with
  pieces of equipment. Perform vacationing marinara marinade more than wholegrain noodles (brown bread,
  spelt, grey grain, therefore on.) not to mention garnish with the help of grated Cheddar dairy product.

  Some of the uk's Canine building covers the fake cloth (at substantially more than 60%) consisting of container end production comprising in the market 30% of world want. To aid you to remember that workplace set ups assist you to offer the property quick at the same time a lot of money. Contemporary day styles of boiler system cookware can be thousands of charming behaviour you could use. Though different to unquestionably the Nescafe listing about this A . m ., ITV documented each of our Magnifica was obviously "prop placement" in your home "product placement" mainly because the make or model had not paying to have the receiver accustomed during the entire course. Load up the gap forwards and backwards places when it comes to draped up increase report.

  Also visit my weblog :: best toaster to buy australia

  OdpowiedzUsuń